Encuentra exactamente lo que buscas

  • Por favor seleccione su ubicación e idioma

  • Operaciones

    Regionalny Główny Specjalista ds. BHP

    Ubicación
    Western Pomerania, Polonia
    Nivel de carrera
    Profesionales
    Tipo de empleo, Tipo de empleo
    Fecha de publicación, Núm. de ID
    , 384944

    Sus tareas

    Zakres zadań:
    • Współpraca z zakładami w regionie obejmującym ok. 1/3 obszaru Polski. Podział regionalny zostanie zoptymalizowany z uwzględnieniem lokalizacji członków zespołu;
    • Współpraca i nadzór merytoryczny nad zewnętrznymi serwisami BHP wspierającymi realizację zadań służby BHP w poszczególnych zakładach oraz z lokalnymi koordynatorami BHP;
    • Obowiązki wynikające z rozporządzenia w sprawie służby BHP;
    • Regularne przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz nadzorowanie przestrzegania przepisów BHP i ochrony przeciwpożarowej;
    • Przedstawianie propozycji działań mających na celu eliminację zagrożeń;
    • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu, z uwzględnieniem rozwiązań zapewniających poprawę bezpieczeństwa pracy;
    • Współpraca przy ocenie projektów i dokumentacji związanych z modernizacją lub nowymi inwestycjami, dbając o zgodność z wymaganiami BHP;
    • Wymiana dobrych praktyk, inicjatyw i lekcji na poziomie Klastra Europy Pólnocno-Wschodniej;
    • Udział w odbiorach nowych lub przebudowywanych obiektów i urządzeń, które mają wpływ na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników;
    • Przedstawianie propozycji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wdrażaniu nowych procesów;
    • Opiniowanie instrukcji i regulaminów dotyczących BHP na poszczególnych stanowiskach pracy oraz udział w ich opracowywaniu;
    • Współpraca w ustalaniu przyczyn wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych;
    • Doradztwo w zakresie stosowania przepisów BHP oraz oceny ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą;
    • Udzielanie porad dotyczących organizacji bezpiecznej pracy i ochrony zdrowia.
    Oczekiwania wobec Kandydata:

    • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dla kandydatów nieposiadających tytułu głównego specjalisty, możliwość rozpoczęcia pracy na stanowisku Regionalnego Starszego Inspektora lub Regionalnego Specjalisty i dalszego rozwoju;
    • Bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
    • Doświadczenie w monitorowaniu zagrożeń oraz analizie ryzyka;
    • Umiejętność wdrażania i adaptowania nowych rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa i higieny pracy;
    • Praca z systemem bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnym z normą ISO 45001;
    • Skuteczne zarządzanie incydentami związanymi z bezpieczeństwem pracy, ze szczególnym naciskiem na profilaktykę i analizę przyczyn źródłowych;
    • Wsparcie projektów poprzez weryfikację zgodności z wymogami bezpieczeństwa pracy i produktu;
    • Umiejętność prowadzenia inspekcji, przeglądów i audytów;
    • Znajomość przepisów i zasad ochrony przeciwpożarowej;
    • Wiedza na temat organizacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w zakładzie pracy;
    • Zarządzanie projektami realizowanymi przez Zespół Bezpieczeństwa Pracy;
    • Wiedza z zakresu bezpieczeństwa behawioralnego, wspierająca tworzenie bezpiecznego środowiska pracy.

    Mile widziane:

    • Inspektor ochrony przeciwpożarowej;
    • Audytor wewnętrzny systemów ISO (uprawnienia ISO 45001);
    • Znajomość języka angielskiego.

    Requerimientos

    Nasza oferta:

    • Umowę o pracę (wynagrodzenie podstawowe + premia);
    • Możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez udział w projektach, szkoleniach i wymianę doświadczeń;
    • Możliwość udziału w inicjatywach pracowniczych (Szlachetna Paczka, Zielony Czas Pomagania);
    • Możliwość korzystania z ZFŚS;
    • Możliwość dofinansowania nauki - kursy doszkalające, językowe czy studia. Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej oraz karty Multisport;
    • Ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach. Możliwość dołączenia do pracowniczego programu emerytalnego PPE;
    • Zadaniowy czas pracy oraz możliwość 2 dni pracy zdalnej tygodniowo;
    • Narzędzia pracy: telefon, komputer, samochód służbowy.

    Nuestra oferta

    Contacto

    DB Schenker is acting as an Employment Agency in relation to this vacancy.

    Encontrará más información en nuestra política de privacidad de datos.