Find præcis det, du leder efter

  • Vælg venligst din placering og dit sprog

  • Engineering

    Tuotantoinsinööri Nokialle

    Lokalitet
    Nokia, Finland
    Karriere niveau
    Faglærte
    Ansættelsestype, Arbejdstype
    Full time
    Udgivelsesdato, ID-nr.
    , 332596

    Dine opgaver

    DB Schenkerin sopimuslogistiikka palvelee yrityksiä monipuolisin varastointipalveluin. Haemme nyt Rengaslinja Oy:lle tuotantoinsinööriä vakituiseen työsuhteeseen.

    Rengaslinja Oy on DB Schenkerin tytäryhtiö ja se on toiminut Nokialla vuodesta 1999. Sen liikevaihto on n. 10 ME työllistäen noin 100 ammattilaista. Rengaslinja tuottaa varastointipalveluita kahdessa varastossa Nokialla.

    Tehtävässä vastaat turvallisuuden- sekä laatutavoitteiden, prosessien ja Lean-toiminnan toteutumisesta vastuualueellasi. Vastaat varaston ja vanneasennuksen toiminnoista, tämän vuoksi sinulla tulee olla kokemusta rengasvaraston sekä vanneasennuksen prosesseista ja varastonhallintajärjestelmästä. Yleisesti ottaen tuotannon sekä logistiikan prosessien ymmärtäminen on erittäin tärkeää tässä työssä.

    Krav

    Tuotantoinsinöörin tehtävä edellyttää insinööritutkintoa (esim. logistiikka tai konetekniikka). Tärkeää on oikeanlainen asenne ja halu oppia uutta. Tehtävässä menestyminen edellyttää erinomaista suullista ja kirjallista suomen kielen taitoa sekä hyvää englannin kielen suullista ja kirjallista taitoa. IT taidot tulee olla myös hyvällä tasolla.

    Valitun henkilön tulee olla oma-aloitteinen, asiakaspalveluhenkinen sekä ratkaisukykyinen myös normaaleissa paineensietoa vaativissa tilanteissa. Aiempi esihenkilökokemus auttaa tehtävän suorittamisessa, sillä toimit esihenkilönä noin 30:lle työntekijälle. Tehtävää suoritetaan pääsääntöisesti päivävuorossa.

    Työ on monipuolista ja pääset halutessasi vaikuttamaan paljon työpaikalla tapahtuviin asioihin. Lupaamme pitää sinusta myös huolta; tarjoamme mm. liikunta- ja kulttuuriedun sekä toimivat työterveyshuoltopalvelut. Työympäristössä on tekemisen meininki ja huumoria viljellään paljon. Työhönsä sitoutunut henkilö tulee olemaan nopeasti osa hyvällä hengellä varustettua tiimiä!

    Hae tehtävää alla olevan linkin kautta. Jätäthän hakemuksesi mahdollisimman pian, kuitenkin 28.7.2024. mennessä.

    Lisätietoja tehtävästä antaa tuotantojohtaja Miikka Salminen +358458944944

    soittoaika tiistai 23.7. klo 10-11 ja torstai 25.7. klo 9-11.

    Vores tilbud

    DB Schenkerillä työskentelet osana globaalia logistiikan verkostoa, joka yhdistää maailman yritykset ja ihmiset. Laaja verkostomme antaa sinulle mahdollisuuden monipuoliseen urapolkuun sekä merkityksellisten asioiden parissa työskentelemiseen. DB Schenkerillä työskentelee yli 75 000 työntekijää eri puolilla maailmaa, Suomessa meitä on noin 1 700. Arvostamme monimuotoisuutta sekä erilaisia taustoja, näkökulmia ja osaamista. Työskentelemme yhdessä tiiminä - Here to move.

    Kontakt

    DB Schenker is acting as an Employment Agency in relation to this vacancy.

    Find mere information under vores privacy policy.